Porozumienia międzyokręgowe 2018

1.    Wzajemne honorowanie składek okręgowych na wszystkie wody (nizinne i górskie)

Elbląg, Jelenia Góra, Zielona Góra.

2.    Honorowanie składek okręgowych ON PZW Piła na wody górskie

Gorzów Wlkp. – rz. Drawa obwód rybacki nr 10 (wspólna gospodarka rybacka)

3. Porozumienie z Okręgiem PZW Szczecin

Na mocy tego porozumienia wędkarze obydwu okręgów będą mogli wędkować na preferencyjnych warunkach – składka ulgowa na wody nizinne lub górskie.

Prawo do wędkowania nabywają członkowie Okręgu po wykupieniu rocznej składki okręgowej na ochronę i zagospodarowanie wód w macierzystym Okręgu oraz ulgową składkę na ochronę i zagospodarowanie wód:

- składka ulgowa na rzecz Okręgu Nadnoteckiego PZW w Pile w 2018 roku wynosi: wody nizinne – 90, 00 zł, wody górskie – 100, 00 zł; odznaczeni Złotą odznaką z wieńcami 18,00 zł,

- składka ulgowa na rzecz Okręgu PZW Szczecin w 2018 roku wynosi:

wody nizinne – 72,00 zł, (dwie wędki lub spinning z brzegu)

wody górskie - 89,00 zł.( na dwie wędki lub spinning z brzegu – obejmuje również wody nizinne)

Na wędkowanie z łodzi i metoda trollingową w Okręgu PZW Szczecin wymagane są odrębne zezwolenia: łódź – 55, 00 zł, trolling – 120, 00 zł. (nie dotyczy odznaczonych Złotą odznaką z wieńcami)

Nie stosuje się w tym przypadku żadnych innych ulg i zniżek obowiązujących w macierzystym Okręgu.

4.Porozumienie z Okręgiem PZW Kalisz

- składka ulgowa na rzecz Okręgu PZW Kalisz w 2018 roku wynosi:

wody nizinne i górskie – 74,00 zł,

5. Porozumienie z Okręgiem PZW Legnica

- składka ulgowa na rzecz Okręgu PZW Legnica w 2018 roku wynosi:

wody nizinne i górskie – 89,00 zł,

6. Porozumienie z Okręgiem PZW Sieradz

- składka ulgowa na rzecz Okręgu PZW Sieradz w 2018 roku wynosi:

wody nizinne– 55,00 zł,

7. Porozumienie z Okręgiem PZW Częstochowa

- składka ulgowa na rzecz Okręgu PZW Częstochowa w 2018 roku wynosi:

wody nizinne i górskie – 72,00 zł,

8. Porozumienie z Okręgiem PZW Katowice

- składka ulgowa na rzecz Okręgu PZW Katowice w 2018 roku wynosi:

wody nizinne i górskie – 62,50 zł,

Nie stosuje się w tym przypadku żadnych innych ulg i zniżek obowiązującychw macierzystym Okręgu.

9. Porozumienie z Okręgiem PZW Koszalin

- składka ulgowa na rzecz Okręgu PZW Koszalin w 2018 roku wynosi:

wody nizinne – 114,00 zł,

wody górskie - 132,00 zł.

10. Porozumienie z Okręgiem PZW Wałbrzych

- składka ulgowa na rzecz Okręgu PZW Wałbrzych w 2018 roku wynosi:

wody nizinne i górskie – 80,00 zł,

11. Porozumienie z Okręgiem PZW Wrocław

- składka ulgowa na rzecz Okręgu PZW Wrocław w 2018 roku wynosi:

wody nizinne i górskie – 80,00 zł,

12. Porozumienie z Okręgiem PZW Gdańsk

- składka ulgowa na rzecz Okręgu PZW Gdańsk w 2018 roku wynosi:

wody nizinne – 76,00 zł,

wody górskie - 115,00 zł.

13. Porozumienie z Okręgiem PZW Poznań

Okręg PZW Poznań udostępnia wędkarzom Okręgu Nadnoteckiego PZW

w Pile obwody rybackie rzeki Warty nr 7, 8, 10, obwód rybacki rzeki Wełny nr 9 oraz obwód jeziora Chojeńskie (Pustelnia) do amatorskiego połowu ryb w ramach wzajemnego honorowania składek okręgowych.

Okręg Nadnotecki PZW w Pile udostępnia wędkarzom Okręgu PZW

w Poznaniu następujące obwody rybackie: rzeki Warty - nr 9, rzeki Noteć – nr 9, rzekę Wełnę – nr 6 i 8 do amatorskiego połowu ryb w ramach wzajemnego honorowania składek okręgowych oraz zwalnia wędkarzy z prowadzenia rejestru amatorskiego połowu ryb w/w wodach.

Ponadto prawo do wędkowania, na preferencyjnych warunkach nabywają członkowie kół PZW Okręgów: Poznańskiego i Nadnoteckiego, którzy wykupią:

- w przypadku Członków PZW Okręgu Nadnoteckiego w Pile:

składkę członkowską pełną na ochronę i zagospodarowanie wód w Okręgu Nadnoteckim oraz roczną składkę członkowską pełną na ochronę i zagospodarowanie wód w Okręgu PZW Poznań w kwocie 80 zł

- w przypadku Członków PZW Okręgu w Poznaniu:

składkę członkowską pełną na ochronę i zagospodarowanie wód w Okręgu Poznańskim oraz roczną składkę członkowską pełną na ochronę i zagospodarowanie wód w Okręgu Nadnoteckim PZW Piła w kwocie 100 zł

14. Porozumienie z Okręgiem PZW Białystok

- składka ulgowa na rzecz Okręgu PZW Białystok w 2018 roku wynosi:

wody nizinne – 57,00 zł,

wody górskie - 77,00 zł.

15. Porozumienie z Okręgiem PZW Słupsk

- składka ulgowa na rzecz Okręgu PZW Słupsk w 2018 roku wynosi:

wody nizinne –80,00 zł,

wody górskie -93,00 zł.

16. Porozumienie z Okręgiem PZW Bydgoszcz

Na mocy tego porozumienia Okręgi zobowiązują się do wzajemnego honorowania składek na ochronę i zagospodarowanie wód wniesionych w macierzystych okręgach (dotyczy wyłącznie składek całorocznych).

Okręg PZW w Bydgoszczy udostępnia wędkarzom Okręgu Nadnoteckiego PZW w Pile rzekę Noteć na odcinku: śluza Nakło – Wschód do mostu na drodze Gołańcz - Wyrzysk

Okręg Nadnotecki PZW w Pile udostępnia wędkarzom Okręgu PZW w Bydgoszczy rzekę Noteć na odcinku od mostu na drodze Gołańcz – Wyrzysk do jazu w Krostkowie, rzekę Łobzonkę od źródeł do ujścia do rzeki Noteć wraz z jej dopływem rzeką Orla (od mostu kolejowego na trasie Witosław – Mrocza w Witosławiu do ujścia do Łobzonki)

17. Porozumienie z Okręgiem PZW Toruń

- składka ulgowa na rzecz Okręgu PZW Toruń w 2018 roku wynosi:

wody nizinne i górskie – 147,50,00 zł,

18. Zarząd Okręgu Nadnoteckiego PZW w Pile informuje, że każdy członek Polskiego Związku Wędkarskiego po opłaceniu całorocznych składek na ochronę i zagospodarowanie wód w swoim macierzystym okręgu może wykupić w Okręgu Nadnoteckim ulgową składkę na ochronę i zagospodarowanie wód, która w 2018 roku wynosi: wody nizinne – 90, 00 zł, wody górskie – 100, 00 zł.

Nie stosuje się w tym przypadku żadnych innych zniżek.

Uwaga.

Składka okręgowa „wody górskie” upoważnia do wędkowania na wodach nizinnych