Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Jezioro Strzeleckie - NO KILL

Aktualności | 2019-01-15 | Publikujący: Koło CHODZIEŻ

Na mocy uchwały nr 9/Z/18 Okręgu Nadnoteckiego PZW w Pile, od 1.01.2019 roku Jezioro Strzeleckie stało się łowiskiem typu NO KILL. Oznacza to, że na jeziorze tym obowiązuje całkowity zakaz zabierania okonia, sandacza i szczupaka.

Uchwała została podjęta na wniosek członków Koła PZW Chodzież, którzy na Walnym Zebraniu zdecydowali o zasadności wprowadzenia takiego zakazu oraz poparta przez Komisję ds. Zagospodarowania i Ochrony Wód Zarządu Okręgu Nadnoteckiego PZW w Pile.
Utworzenie strefy NO KILL na Jeziorze Strzeleckim, mamy nadzieję poprawi ogólną sytuację wędkarską w naszym okręgu. Łowiska tego typu są coraz bardziej popularne i cieszą się poparciem wędkarzy w całej Polsce. Nie rzadko, na tle pozostałych zbiorników, są to jedyne miejsca gdzie można złowić wymiarową rybę lub nawet okaz życia. Pomoże to wzbogacić ofertę wędkarską naszego okręgu. Ponad to, łowiska NO KILL są bardzo atrakcyjne sportowo. Wyniki zawodów wędkarskich w ostatnich czasach mocno zubożały, najczęściej polegają na łowieniu drobnicy. Zbiorniki NO KILL to doskonała alternatywa dla organizowania wszelkich zawodów wędkarskich. 
Z racji tego, że Chodzież posiada trzy jeziora, objęcie Jeziora Strzeleckiego zasadą NO KILL, nie ograniczy dostępu do swobodnego wędkowania osobom, które mimo wszystko chcą zabierać złowione ryby. 
Ze swojej strony zapewniamy, że będziemy dokładać wszelkich starań aby łowisko było odpowiednio zadbane, przygotowane do użytku przez wędkarzy oraz oznakowane i kontrolowane przez Policję, Państwową Straż Rybacką i Społeczną Straż Rybacką.
Poniżej prezentujemy Regulamin Łowiska oraz treść Uchwały ON PZW w Pile.


Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Kalendarz imprez

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia