Od przyszłego roku na J. Kopcze będzie obowiązywał zakaz spinningowania przez dwa lata.

Aktualności | 2019-02-27 | Publikujący: Koło KACZORY

Zakaz Spinningowania na j. Kopcze od 2020 roku na okres dwóch lat na rybę drapieżną jak; szczupak, sandacz i okoń.

Podczas walnego zebrania sprawozdawczego Koła PZW Kaczory w minioną niedzielę , które odbyło się w GOK Kaczory głosowano min.  nad wnioskiem dot.         „ Zakazu Spinningowania  na rybę drapieżną oraz na żywca na  Jeziorze Kopcze”. Za wnioskiem głosowało 23 członków, przeciwnego zdania było 6 głosów. Następnie Wniosek  ten zostanie skierowany do Okręgu Nadnoteckiego PZW  w Pile, który  podejmie uchwałę w ww. sprawie. Za przyjęciem takiego rozwiązanie przemawiały następujące argumenty: 1. Nastąpi odbudowa  ryby drapieżnej – przez co w znaczny sposób spowoduje też ochronę ryb  niewymiarowych przed niedozwolonym jej zabraniem z łowiska.  2.  Zostanie zachowana równowaga rybostanu -  w chwili obecnej  mamy znaczny nadmiar   drobnicy  tzw. białej ryby. (wyniki zawodów wędkarskich w ostatnich latach wskazują że , najczęściej polegają na łowieniu drobnicy).3. Członkowie  koła  zobowiązują  władze koła do  wystąpienia  do Państwowej Straży Rybackiej , lokalnej Policji, Straży Leśnej o wzmożone  kontrole zapobiegające kłusownictwu i śmieceniu.

Ważnym punktem  zebrania była dyskusja  na temat degradacji jezior a szczególnie  j. Kopcze i jego zanieczyszczanie. Prezes Koła  PZW Kaczory w imieniu Zarządu Okręgu wręczył  Puchar i Dyplom  - Opiekunowi Szkółki Wędkarskiej „Rybka”, za zaangażowanie  się w pracy z młodzieżą ( w konkursie  na „Najaktywniejsze koło  Okręgu Nadnoteckiego  w zakresie pracy z młodzieżą” Kolo PZW Kaczory za miniony rok  zajęło - III miejsce). Ponadto uzupełniono skład zarząd  Koła; członkiem  zarządu został wybrany Waldemar Marcińczyk, natomiast W-ice Prezesem zarządu ds. Sportu w miejsce Zbigniewa Wiherta, został powołany Marek Biedroń. Medal  „ za zasługi w Rozwój Wędkarstwa otrzymał Andrzej Rybiński, natomiast „ Srebrna Odznakę „ otrzymał Przemysław Perski. Prezes koła Henryk Witt, podziękował ustępującemu Skarbnikowi Jerzemu Skwirowskiemu za długoletnia pracę na rzecz Koła, którego funkcję  obecnie  pełni  kol. Irena Biedroń. Na zakładce komunikaty dostępny jest  terminarza zawodów i imprez wedkarskich organizowanych przez Kolo PZW Kaczory na 2019 rok.