Dzień Dziecka - 2019 r. nad jeziorem Kopcze w Kaczorach.

Aktualności | 2019-06-04 | Publikujący: Koło KACZORY

Rekordowa ilość dzieci  na  Słonecznym Festynie z okazji  Dzienia Dziecka zorganizowanym przez; PZW Kaczory, GOK  Kaczory, Radę Sołecką.

W minioną sobotę i niedzielę  udział w festynie z Okazji „Dnia Dziecka” wzięła rekordowa  liczba dzieci z terenu naszej gminy. Pierwszy dzień festynu rozpoczął się tradycyjnie od zwodów wędkarskich spławikowych pod nadzorem  opiekunów, łącznie do zawodów przystąpiło 25 dzieci. Natomiast od godz. 11.00 odbył  się  drugi spływ kajakowy po j. Kopcze, nad którego bezpieczeństwem czuwali nasi ochotnicy strażacy z OSP Kaczory. Jednym z gości podczas wręczania pucharów był  obecny członek Koła PZW Kaczory Pan Stanisław Załachowski - współzałożyciel koła (koło powstało w 1956 roku). Pan Stanisław jest czynnym członkiem koła i w tym miesiącu obchodzi swoje 90 urodziny. W podziękowaniu  od  Zarządu Okręgu Nadnoteckiego otrzymał  „Medal za Zasługi  dla Okręgu”, a od Zarządu Koła PZW Kaczory tabliczkę  pamiątkową z okazji obchodzonego jubileuszu. Od Przewodniczącego Rady Gminy Pana Stefana Kowala otrzymał kwiaty. Na zakończenie był tradycyjnie grill i ciasta upieczone przez Panie z KGW Kaczory. Drugiego dnia tj. w niedzielę na pięknej, zielonej murawie stadionu LZS Kaczory odbyła się druga części słonecznego festynu organizowanego przez GOK Kaczory i radę sołecką gdzie na wszystkich czekały atrakcje konkursy, gry, dmuchane zamki, grill, popcorn, wata cukrowa, rzut do tarczy Alenberga oraz malowanie twarzy i tworzenie plakatów pod nadzorem Pani Katarzyny Gałeckiej. Największą atrakcje dla dzieci przygotowali nasi ochotnicy - strażacy z OSP Kaczory tzw. kąpiel w pianie z pokazem sprzętu gaśniczego.

Sponsorami nagród byli: GOK Kaczory,  Okręg Nadnotecki PZW w Pile, Zarząd Koła PZW Kaczory. Opiekun Szkółki Wędkarskiej  kol. Andrzej  Rybiński, Marek Biedroń, KGW w Kaczorach, Sklep Wędkarski RED FISH oraz OSP Kaczory. Wszystkim zawodnikom gratulujemy a sponsorom i wszystkim, którzy nas wspomagali z członkami rady sołeckiej, Panem M. Podgórskim „NURT Turystyka kajakowa w Dolinie Noteć. DZIĘKUJEMY.