Wyniki zawodów

Zawody spławikowe zakończenie sezonu - jubileuszowe z okazji 40-lecia istnienia Koła

Wyniki zawodów | 2019-09-18 | Publikujący: Koło GWDA Piła

40lecie Koła GWDA Piła

Z okazji Jubileuszu 40-lecia Koła PZW "Gwda" w Pile w dniu 14 września 2019 r. na Zalewie Koszyce II odbyły się Jubileuszowe zawody spławikowe dla członków Koła.

W zawodach uczestniczyło 13 wędkarzy, w tym 4 juniorów. Po trzygodzinnych zmaganiach wędkarskich dokonano podsumowania wyników zawodów. Sędzią głównym Zawodów był kol. Zenon Adamczyk.

Wyniki zawodów:

W kategorii juniorów:
1 miejsce - Piłat Tymoteusz - 1614 pkt ,
2 miejsce - Krzoska Oliwier - 355 pkt,
3 miejsce - Matkowski Jakub - 69 pkt,
4 miejsce - Mazurkiewicz Bartłomiej - 20 pkt.

W kategorii seniorów:
1 miejsce - SZCZEPANIAK Kamil - 6648 pkt,
2 miejsce - BĄK Artur - 3411 pkt,
3 miejsce - PAZDEJ Czesław - 2170 pkt,
4 miejsce - DERESZ Kamil - 1761 pkt,
5 miejsce - GÓRNY Andrzej - 1208 pkt,
6 miejsce - PIŁAT Przemysław - 1126 pkt.

Uhonorowania najlepszych zawodników dokonano na uroczystym spotkaniu wędkarzy i zaproszonych gości, długoletnich działaczy Koła oraz w obecności Prezesa ON PZW kol. Czesława Pachowicza - fundatora nagród dla najlepszego zawodnika w każdej kategorii.

W dalszej części spotkania Prezes Koła GWDA kol. Artur Budner przedstawił rys historyczny z działalności Koła, wymieniając zasłużonych działaczy naszego koła oraz sukcesy naszych wędkarzy.

Prezes ON PZW w Pile, kol. Czesław Pachowicz z okazji Jubileuszu wręczył na ręce kol. Artura Budnera list gratulacyjny i pamiątkowy Puchar.

Następnie uhonorował kol. Artura Bąka złotą odznaką PZW.

Kol. Andrzej Górny poruszył problematykę zaangażowania naszych członków w działalność związkową, a co za tym idzie omówił wyróżnienia jakie otrzymali nasi wędkarze. Kol. Józef Jeziorski, długoletni Prezes Koła uhonorowany był z rekomendacji Związku - Złotym Krzyżem Zasługi, tytułem Członka Honorowego PZW, kol. Andrzej Górny - medalem Komisji Edukacji Narodowej.
Ponadto nasi członkowie wyróżniani byli:
- złotą odznaką PZW z wieńcami - 5 członków,
- złotą odznaką PZW - 7 członków,
- srebrną odznaką PZW - 10 członków,
- medalem Za zasługi dla PZW - 14 członków,
- medalem Za zasługi dla Okręgu Nadnoteckiego PZW - 12 członków.

W dziedzinie sportowej Tytuły indywidualnych Mistrzów Polski w dyscyplinie spinningowej zdobywali kol. Mieczysław Ułanowski i kol Sławomir Czajkowski.

W latach 2007 - 2013 nasze Koło nieprzerwanie zajmowało I miejsce w Okręgowym Konkursie na Najaktywniejsze Koło PZW pracujące z młodzieżą. W latach 2014 -2018 zajmowało II i III miejsca.

Mistrzem Okręgu w wędkarstwie spławikowym w kat. Juniorów był Daniel Szczepaniak, a w kat. Katedów Tymoteusz Piłat. Nasza młodzież zajmowała czołowe miejsca w corocznych Turniejach Wiedzy Ekologicznej i Wędkarskiej organizowanych przez Radę ds. Młodzieży ON PZW.

Członkowie naszego koła wiele czasu i wysiłku poświęcili pracy i działalności na rzecz ON PZW, organizując zawody GP młodzieży, Mistrzostwa Okręgu i GP w dyscyplinie spinningowej czy zawody spławikowe dla działaczy Okręgu i prezesów Kół PZW im J. Różańskiego.

W ramach obchodów 40 lecia istnienia Koła PZW Gwda, Prezes Koła, kol. Artur Budner przystąpił do uhonorowania najaktywniejszych działaczy Koła pamiątkowymi Statuetkami i jubileuszowymi znaczkami okolicznościowymi.
Uroczystości jubileuszowe zakończono wspólnym posiłkiem i pamiątkowym zdjęciem.

Zarząd Koła składa serdeczne podziękowania sponsorom uroczystości jubileuszowej: Firmie P.H. Bafra i P.H.U. Kurczak raz dwa trzy.