Wędkarski obóz dzieci i młodzieży - Próchnówek 2009

W dniach 4-5.06.2009 roku na stanicy harcerskiej w Próchnówku odbył się wielobój wędkarski młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych rejonu Nadnoteckiego organizowanego przez zespół szkół w Szydłowie pod patronatem Komisji ds. młodzieży przy Okręgu Nadnoteckim.

Próchnówek 2009

Jak co roku wielobój cieszy się dużym powodzeniem. Udział w nim wzięli uczniowie ze szkół z Piły, Szydłowa, Starej Łubianki, Jastrowia, Mirosławca, Wałcza, Okonka i Leżenicy. 8 drużyn dwuosobowych ze szkół podstawowych i 20 drużyn z gimnazjum. Razem udział wzięło 56 zawodników i 28 opiekunów.

Rozegrano 5 konkurencji: wędkarstwo spławikowe, strzelanie z karabinka pneumatycznego, test wiedzy ekologiczno wędkarskiej, rzut kulą zanętową i rzut do tarczy Arenberga.

W klasyfikacji szkół podstawowych sytuacja wyglądała następująco :

I miejsce zajęli reprezentanci Jastrowia wynikiem 49 punktów

II miejsce reprezentanci ZS nr 2 z Piły

III miejsce reprezentanci Starej Łubianki

W kategorii szkół gimnazjalnych

I miejsce zajęli reprezentanci ZS Szydłowo

II miejsce reprezentanci Klubu Juniora z Wałcza

III miejsce reprezentanci Mirosławca

Natomiast w klasyfikacji indywidualnej sytuacja przedstawia się następująco

Szkoły podstawowe :

I miejsce reprezentant Jastrowia  Jakub Gołąb

II miejsce Hubert Gierak ze Starej Łubianki

III miejsce Dariusz  Wielicki z Piły

Gimnazja

I miejsce reprezentant  Mirosławca Adam Rzeźnicki

II miejsce Świst Mateusz z Szydłowa

III miejsce Steckiewicz Mateusz z Jastrowia

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki a najlepsi puchary, medale, dyplomy i nagrody. Organizatorzy dziękują sponsorom ludziom dobrej woli, którzy wspomogli organizatorów oraz szczególne podziękowania dla Wójta Gminy Szydłowo Pana Dariusza CHROBAKA.

Ponadto wspomogli nas jeszcze Przewodniczący Rady Gminy Szydłowo, przewodniczący Komisji stałych Rady Gminy, Prezes Okręgu Nadnoteckiego kol. Czesław Pachowicz, Komenda Hufca ZHP Piła, Starostwo Pilskie.