Sprzątaliśmy linię brzegową Noteci

Aktualności | 2011-04-17 | Publikujący: Koło NOTEĆ Drawski Młyn

W sobotę członkowie naszego koła spotkali się przy moście kolejowym nad Notecią w celu posprzątania brzegów - niestety nie pozostało nam pod opieką żadne jezioro - mamy tylko Noteć :-(

Zebrało się niewielu członków naszego koła, w większości członkowie zarządu koła, którzy posprzątali około 4 kilometrów linii brzegowej Noteci.

Wysoki poziom rzeki przez ostatnie miesiące spowodował, że na brzegu pozostały nie tylko śmieci pozostawione przez osoby śmiecące, łowiące ryby, ale też śmieci naniesione przez wysoką wodę. Celowo nie użyłem powyżej słowa - wędkarze, bo na pewno osoby te nimi nie są.

Zebrano kilkanaście dużych worków śmieci. Serdecznie dziękujemy wszystkim wędkarzom i nie tylko, którzy zaangażowali się w tą akcję.